Dieta księżycowa

dieta

Nietypowe diety: dieta księżycowa

Autor: Joanna Łęcka

 

Dla wielu z nas odchudzanie to przede wszystkim ćwiczenia, masaże wyszczuplające, liczenie kalorii i oczywiście diety. Zwłaszcza te ostatnie są bardzo popularne wśród osób chcących zrzucić zbędne kilogramy. Dostępnych jest wiele propozycji dietetycznego menu, z czego niektóre są dość nietypowe.

 

Jedną z ciekawych i jednocześnie niecodziennych diet jest propozycja menu zwanego dietą księżycową. W literaturze można znaleźć wiele informacji dotyczących oddziaływania faz księżyca na ludzi. Interesującą nowością jest zatem odchudzanie biorące pod uwagę wpływ i towarzystwo księżyca. Głównym zadaniem diety księżycowej jest ułatwienie organizmowi przyswajanie pożywienia zgodnie z naturalnym rytmem.

Dieta księżycowa polecana jest szczególnie tym osobom, które nie mogły wcześniej schudnąć pomimo stosowania różnych metod, a przede wszystkim zwykłych diet niskokalorycznych. Z menu księżycowego wyeliminować należy przede wszystkim słodycze i sól. Poza tymi artykułami, jadłospis ten dopuszcza jedzenie właściwie wszystkich składników, jednakże w trakcie jej stosowania spożywane kalorie nie mogą przekroczyć konkretnych limitów. Przez pierwsze 2 tygodnie nie można dostarczyć do organizmu więcej niż 1000 kalorii, a przez kolejne dwa, nie można przekroczyć liczby 1200. Dieta księżycowa składa się z 3 głównych faz.

Faza I to etap przygotowawczy i należy rozpocząć go na 4 dni przed pełnią. Na początku każdego dnia zjadamy konkretne owoce. Pierwszego dnia najlepiej jest zjeść świeżego ananasa, drugiego arbuza, w trzecim dniu polecane są truskawki i suszone śliwki, a w ostatnim dniu – winogrona. W przypadku, w którym jakieś z wymienionych owoców nie będą dostępne, to należy skrócić etap I o dzień, w jakim te owoce należy zjeść. Owoce można jeść w dowolnej ilości, jednakże musimy pamiętać, iż każdego dnia w tej fazie, aż do południa nie wolno jeść nic innego. Po godzinie 12.00 możemy już spożywać normalne posiłki.

Faza II to etap właściwego odchudzania, który trzeba rozpocząć dokładnie w dniu pełni. Faza ta trwa 2 tygodnie. W tym czasie ciało pozostaje pod wpływem malejącego księżyca, zatem łatwiej pozbywa się zbędnych kilogramów. W tej fazie należy spożywać 3 posiłki dziennie, nie przekraczając dziennie 1000 kcal. Unikać powinniśmy tłustych serów, wędlin i słodyczy. Należy wypijać 2l niegazowanej wody mineralnej dziennie. Jeśli będziemy bardzo głodni, możemy między posiłkami zjeść do 200g warzyw i owoców.

Faza III to etap regeneracji i trwa kolejne 2 tygodnie, od nowiu aż do pełni. W tej fazie księżyca przybywa i podobnie jest z naszym apetytem, który wzrasta, dlatego liczba kalorii jaką możemy dostarczyć do organizmu wzrasta do 1200.

W diecie tej oprócz trzymania się zasad związanych z żywieniem, możemy również wykonywać ćwiczenia. Bardzo ważne jest, by się nie forsować, a podejmować umiarkowaną i systematyczną aktywność fizyczną.


Joanna Łęcka Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.